Tomasz Prusek: "XXV Forum Ekonomiczne jest wyjątkowe. Europa stoi przed licznymi wyzwaniami"

Tomasz Prusek; Zdjęcia: Kinga Kenig; Montaż: Barbara Zaniewska
07.09.2015 19:54

8 września rozpocznie się XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. W tym roku, prócz kwestii gospodarczych, szczególnie ważnym tematem debaty będą zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Sesja plenarna otwierająca Forum zatytułowana będzie 'Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości'.

Podczas jubileuszowego XXV Forum Ekonomicznego poruszane będą kwestie licznych problemów, z którymi boryka się współczesna Europa. Obok spraw gospodarczych rozważane będą tematy związane z bezpieczeństwem, składające się na program odbywającego się po raz pierwszy Forum Bezpieczeństwa. W Krynicy podjęta zostanie dyskusja dotycząca sytuacji uchodźców oraz działań państw europejskich w zakresie migracyjnego kryzysu, silnie uwidaczniającego się w ostatnich miesiącach. Poruszone zostaną również zagadnienia takie jak: konflikt na wschodzie Ukrainy, ekspansja państwa islamskiego czy niestabilna sytuacja w Afryce Północnej. Prócz tego pojawią się także kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym, polityką klimatyczną, odnawialnymi źródłami energii oraz projektem infrastruktury przesyłowej i magazynującej. Dodatkowo w ramach programu Forum Ochrony Zdrowia (wpisanego w program Forum Ekonomicznego od 5 lat) rozważana będzie reforma ochrony zdrowia, konsekwencje ustawy refundacyjnej oraz zmiany związane z pakietem onkologicznym.

Uczestnicy jubileuszowego Forum będą szukać rozwiązania najbardziej palących problemów ekonomicznych i politycznych. Udział w debacie weźmie wielu polityków, przedsiębiorców i specjalistów. XXV Forum Ekonomiczne potrwa do 10 września.

Zapraszamy do śledzenia serwisu wyborcza.biz, w którym publikować będziemy artykuły, relacje, wywiady i opinie dotyczące XXV Forum Ekonomicznego.

Polub nas na Facebooku

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka