Były sekretarz PZPR, który fortunę zbił na zakrętkach do wódki i prowadzi fundację Samotna Mama

Mateusz Żurawik, zyhc; czytał: Błażej Grygiel; montaż: Filip Chmielewski
31.10.2014 19:45

Twierdzi, że jego doświadczenie to historia wczesnego kapitalizmu w Polsce. Krzysztof Grządziel, były wojewódzki sekretarz PZPR, niedoszły senator i europoseł, dorobił się milionów na nakrętkach na butelki wódki. To wąska specjalizacja, ale jego firma zdobyła 7 proc. udziałów w światowym rynku.
Uwagę przykuwa nie tylko stan konta i majątek biznesmena wyceniany na ok. 450 mln zł. Grządziel to barwna postać, którą jedni krytykują za wykorzystywanie starych układów, a inni cenią za działalność charytatywną. Kiedy wchodzi do pomieszczenia, nie sposób go nie zauważyć. Natychmiast słychać jego podniesiony i zachrypnięty głos. Jeśli opowiada o czymś, co akurat go wyjątkowo poruszyło, żywo gestykuluje.
Tekstową wersje Bizsylwetki znajdziesz pod tym linkiem
.
Firma doradcza EY nominowała Grządziela do tytułu 'Przedsiębiorca Roku 2014'.
Partnerami konkursu są: 'Gazeta Wyborcza', TOK FM, PKO Bank Polski, PKN Orlen, KGHM, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Harvard Business Review Polska, TVN 24, TVN 24 BiŚ. Partnerem gali finałowej jest WP.pl

Cotygodniowy cykl 'BizSylwetka' przedstawia kulisy sukcesu wpływowych ludzi i przybliża drogę, którą pięli się na szczyty list najbogatszych. Świat milionerów i biznesu odsłania przed Państwem swoje sekrety.

Więcej na ten temat: bizsylwetki, Krzysztof Grządziel
Więcej na ten temat: bizsylwetki, Krzysztof Grządziel
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka