Dwie rodziny, dwie inne historie. Jak wygląda codzienne życie posiadaczy Karty Polaka? [Premiera programu "Kowalski & Schmidt"]

RBB i "Gazeta Wyborcza"
16.10.2017 19:19

- Uczę się polskiego, bo chce poznać swój ojczysty język - mówi Kateryna, która dzięki Karcie Polaka przeprowadziła się z zachodniej Ukrainy do Warszawy. - Stolica Polski przypomina mi Lwów. Oba miasta mają bardzo podobny styl architektoniczny - dodaje. Kateryna nie jeszcze, czy zostanie w Polsce na zawsze.
60 km na północ od Warszawy, w Pułtusku, państwo Millerowie - polscy imigranci z Kazachstanu - kupili mieszkanie. Przy jego zakupie pomogło państwo polskie. - 25 tys. na jedną osobę i 6 tys. na meble i remont. Mam 5-cio osobową rodzinę. Od państwa dostaliśmy 125 tys. zł. - wylicza Igor Miller.

Życie codzienne posiadaczy Karty Polaka to jeden z kilku reportaży, który już teraz (na razie po niemiecku) można zobaczyć w nowej odsłonie programu 'Kowalski & Schmidt', realizowanej od tego odcinka wspólnie przez niemiecką telewizję RBB i 'Gazetę Wyborczą'. Prowadzący - Daniel Finger i Adriana Rozwadowska zapraszają na 500. odcinek programu i pierwszy w nowej odsłonie!

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka