Choroba może stać się nauczycielem zdrowia? Orina Krajewska o trudnej sztuce wejrzenia w siebie

Orina Krajewska, Aga Kozak; Zdjęcia: Marcin Tynkowski; Montaż: Katazryna Dworak; Foto: Maciej Zienkiewicz
21.09.2018 15:00

Średnio postanowienia noworoczne porzucamy w okolicach 9 stycznia. Bo prawdziwa zmiana w życiu nie może być podjęta bez wsłuchania, a przede wszystkim bez szacunku do samego siebie. - Jeśli chcesz zmienić coś naprawdę, to najlepszą drogą jest ewolucja, a nie rewolucja - mówi w 'DeGustacji' Orina Krajewska. Ale dlaczego warto zmienić swoje życie zanim pójdzie one złą drogą?
Po doświadczeniach z chorobą i śmiercią matki aktorka stawiała sobie pytanie o życie i zdrowie. Odkryła, że poza medycyną konwencjonalną ogromną nadzieję pacjentom, szczególnie chorym na raka, medycyna określana jako alternatywna. Pacjenci pozostawieni samemu sobie zaczynają po omacku rzucać się od jednej do drugiej. A idealną ścieżką byłoby połączenie tych dwóch dziedzin - z poszanowaniem jedności ciała, psychiki i ducha. Dlatego też napisała książkę 'Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia'.
Jej książka to zbiór kilkunastu rozmów przeprowadzonych ze specjalistami reprezentującymi różne dziedziny związane ze zdrowiem człowieka - od medycyny konwencjonalnej, przez ziołolecznictwo, leczenie dietą i ruchem, aż po psychologię i duchowość. Wśród rozmówców znaleźli się m.in.: genetyk prof. Jan Lubiński, psycholog Wojciech Eichelberger, specjalistka medycyny holistycznej dr Preeti Agrawal czy prof. medycyny chińskiej Li Jie.

Więcej na ten temat: medycyna alternatywna, orina krajewska
Więcej na ten temat: medycyna alternatywna, orina krajewska
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka