Nie mamy waszych płaszczy i co nam zrobicie? Komentarz Jarosława Kurskiego

Jarosław Kurski, zdjęcia: Anna Czuba, montaż: Michał Szyszka
22.03.2019 00:53

Tylko ostatni tydzień pokazał bezmiar degeneracji państwa PiS. Polską rządzą szatniarze z zapałką w ustach z filmu 'Miś'.
Marszałek Kuchciński przeleciał się do Rzeszowa za nasze 40 tys. zł. Kierowca ministra Brudzińskiego w terenie zabudowanym gnał prawie 100 km na godz.- dostał tylko pouczenie. Na wolności chodzi Falenta - dobrodziej PiS. Ma wyrok, ale policja jakoś nie może go znaleźć. Spółka Solvere - ta od nienawistnej kampanii przeciw sędziom, złamała ustawę antykorupcyjną - ale to swoi, więc sprawy nie będzie.
Kaczyński wręcza korzyść majątkową 50 tys. zł, ale to nie on ma problemy, tylko człowiek, od którego prezes te pieniądze wyłudził. Kaczyński mówi, że śledztwo jest niepotrzebne, więc śledztwa nie ma. Prokurator Szafrański, były sędzia, sam po licznych dyscyplinarkach, żąda w Luksemburgu zmiany przewodniczącego składu Trybunału - bo 'nieobiektywny'.
- Powtarzają nam co dzień - jak u Barei - nie mamy waszych płaszczy i co nam zrobicie? Jedno jest tylko wyjście - komentuje I zastępca redaktora naczelnego 'Gazety Wyborczej' Jarosław Kurski. I dodaje: My, obywatele i demokraci, musimy zmienić szatniarzy.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka