Ukarany Nitras sam chce kary dla marszałka Sejmu

Justyna Dobrosz-Oracz, zdjęcia: Wojciech Wojda, montaż: Bartosz Kłys
03.07.2019 11:53

Sławomir Nitras ponownie został ukarany. Przez dwa najbliższe miesiące dostanie połowę pensji. Za co?

Jak wynika z pisma z uzasadnieniem kary, do którego dotarliśmy, sankcje dotyczą wydarzeń z 16 maja, kiedy to podczas posiedzenia Sejmu Nitras miał między innymi 'kilkukrotnie zakłócać obrady Sejmu', 'pokrzykiwać z ław poselskich', 'pomimo przywoływania do porządku nie zaniechać pokrzykiwania'. W piśmie wspomniane jest również zostawienie przez Nitrasa po zejściu z mównicy dziecięcych bucików na ławach poselskich PiS.

Sam poseł PO postanowił natomiast złożyć wniosek o ukaranie marszałka Sejmu, również za naruszenie powagi Sejmu. Nitras uważa, że marszałek Kuchciński powinien zostać ukarany za złamanie procedur przy zmianach kodeksu karnego, które procedowane były trybem zwykłej ustawy, a nie kodeksowym. Na te wydarzenia zareagowali nawet prezydenccy ministrowie, którzy mówili, że w tej sytuacji doszło do 'podeptania regulaminu Sejmu'.

- Ja jestem zwykłym posłem, który stwierdza, biorąc pod uwagę praktykę tej kadencji, że Kuchciński w sposób naprawdę drastyczny naruszył regulamin Sejmu, czym naraził powagę Sejmu na szwank. Dlatego składam ten wniosek - tłumaczy Nitras.

Zobacz wideo Justyny Dobrosz-Oracz.

Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka