"Głodni zielonej Warszawy". Wyjątkowy przewodnik po jadalnych, dzikich roślinach stolicy

Angieszka Szulajewska, Kamil Siałkowski; zdjęcia: Marcin Tynkowski; montaż: Katarzyna Szczepańska
28.09.2018 00:03

Warszawa może być jadalna, a przy tym apetyczna i lekkostrawna.

Dzikie rośliny jadalne urzekły Jodie Baltazar w 2008 r., gdy po raz pierwszy zetknęła się z tematem ich pozyskiwania i kulinarnego wykorzystania za sprawą przyjaciela z Los Angeles. Po przeprowadzce do Warszawy w 2010 r. jej fascynacja dzikimi roślinami zamanifestowała się z nową siłą - najpierw jako sposób na zapoznanie się z przestrzenią miejską, a później również z mieszkańcami stolicy.

Wiedza praktyczna zgromadzona w przewodniku 'Głodni zielonej Warszawy' jest efektem pasji Jodie Baltazar do poznawania stolicy jako miejsca, w którym występuje bogactwo dzikiej roślinności. To pełne świetnych tekstów, map i rycin vademecum przekazuje wiedzę na temat zachwytów nad miastem, w którym się żyje i na którym można delektować się wszystkimi zmysłami.

Premiera publikacji 'GŁODNI ZIELONEJ WARSZAWY. Przewodnik po dzikich jadalnych roślinach stolicy' autorstwa Jodie Baltazar (współpraca Paulina Jeziorek) odbędzie się 2 października 2018 r. o godz. 19 w Big Book Cafe (ul. Jarosława Dąbrowskiego 81 w Warszawie). Spotkanie z autorką i twórcami książki poprowadzi Ewa Rogala.

Więcej na ten temat: książki, rośliny, warszawa
Więcej na ten temat: książki, rośliny, warszawa
Więcej tematów
Wiadomości z kraju
Wiadomości ze świata
Tylko Zdrowie
Sport
Kultura
Gospodarka