Sprawy finansowe to delikatna materia. W ich przypadku zbyt pochopne decyzje mogą oznaczać niepotrzebną stratę pieniędzy albo kłopotliwą blokadę środków finansowych. A w grę wchodzą nieraz pokaźne sumy, bo samochody sporo kosztują. Nie ma znaczenia, czy kupujemy samochód nowy czy używany. Zasada jest ta sama - niezbędny jest rachunek zysków i strat.

GOTÓWKA

Płatność gotówkowa to najprostsza i najtańsza z możliwych transakcja. Nie wiążą się z nią procedury, zobowiązania finansowe na przyszłość czy koszty obciążające kupującego. Nie trzeba sięgać po zabezpieczenia i czekać na przyznanie środków finansowych. Samochód, który można użytkować w dowolny sposób bez żadnych ograniczeń, od razu stanowi własność nabywcy i może być sprzedany przez niego w dowolnym momencie.

Uwaga! Trzeba pamiętać, że przy sprzedaży samochodu przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym samochód został kupiony, konieczne jest zapłacenie podatku dochodowego.
Pozostało 92% tekstu
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.