W "Gliniarzu w przedszkolu" żelazny Arnold pozostaje twardzielem: bezwzględnym policjantem, który uczyni wszystko, by uwolnić świat od niebezpiecznego przestępcy. Czy rzeczywiście wszystko? A gdyby tak przyszło mu udawać przedszkolankę? Kiedy twardziel musi wejść między stado małych wilczków, łagodnieje, uczy się prawdziwego życia, odkrywa urok innych wartości niż te, którym dotąd hołdował.
Reżyseria: Ivan Reitman
Scenariusz: Murray Salem, Herschel Weingroo, Timothy Harris
Występują: Arnold Schwarzenegger, Penelope Anne Miller, Pamela reed, Linda Hunt, Richard Tyson, Carroll Baker
Języki: polski (lektor), angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, włoski, czeski, niemiecki
Napisy: polskie, angielskie, duńskie, fińskie, francuskie, holenderskie, niemieckie, norweskie, portugalskie, szwedzkie.
"Junior"
Po błyskotliwych "Bliźniakach" film, w którym główne role zagrali Arnold Schwarzenegger i Danny DeVito, a który reżyserował Ivan Reitman, musiał być przebojem. Toteż sukces "Juniora" nikogo specjalnie nie zdziwił. Zaskoczył natomiast styl, w jakim został odniesiony. Pomysł był iście szatański, przez wielu uznany za niesmaczny: pracujący nad lekiem na bezpłodność naukowcy decydują się na eksperyment na sobie. Główny bohater wykrada z laboratorium zapłodnione jajo ludzkie i wszczepia je... mężczyźnie!
Arnold Schwarzenegger nie był pierwszym mężczyzną w ciąży na ekranie - 20 lat wcześniej spróbował tego Marcello Mastroianni w filmie "Największe wydarzenie od czasu, kiedy człowiek stanął na Księżycu" Jacques'a Demy. Nigdy jednak nie przedstawiono męskiej ciąży z taką dosłownością. Bohater Schwarzeneggera zmienia się nie tylko fizycznie, ale i psychicznie: łagodnieje, zmienia się w osobnika przyjaznego światu i ludziom, a gdy przychodzi czas rozwiązania - pragnie obronić dziecko przed brutalną rzeczywistością, nie wydając go na świat... Sama sekwencja ostatnich chwil przed porodem jest aktorskim majstersztykiem: Schwarzenegger dowodzi w niej swych ogromnych możliwości dramatycznych. W ciągu paru minut utwór, który wydawał się antyfeministyczną kpiną, staje się wzruszającą pochwałą kobiety!
Reżyseria: Ivan Reitman
Scenariusz: Kevin Wade, Chris Conrad
Występują: Arnold Schwarzenegger, Danny DeVito, Emma Thompson, Pamela Reed, Frank Langella, Aida Turturro, James Eckhouse
Napisy: polskie, angielskie, czeskie, duńskie, fińskie, francuskie, holenderskie, niemieckie, norweskie, portugalskie, szwedzkie
Lektor: polski
Cena "Gazety" i płyty 4,99 (w tym VAT)
Ocena:
0 głosów

Skaczemy bliżej. Biegamy wolniej. A w zwisie jesteśmy dwa razy gorsi niż w PRL-u
