W marcu Allegro zagroziło procesem fundacji Zielone Światło i Jerzemu Masłowskiemu z Grupy Artystycznej "Zawleczka", jeśli nie przeproszą w prasie i nie usuną przerobionego logo ze swoich stron internetowych.

- Nikt nas do tego nie zmusi - mówił Masłowski, poeta, dziennikarz i performer. - Walkę z handlem nazistowskimi gadżetami na Allegro traktuję osobiście. Wielu członków mojej rodziny było w obozach koncentracyjnych.

Teraz portal wniósł pozew o ochronę dóbr osobistych. Masłowski: - Będziemy walczyć. Allegro, żądając ode mnie przeprosin, które musiałyby kosztować ćwierć miliona złotych, chce zastraszyć kontestatorów ich działalności.

Pocztówkę z karykaturą logo Allegro rozdawano w Światowy Dzień Walki z Rasizmem 21 marca w kilku miastach. Zamieszczono ją też na plakatach i w internecie.

To kontynuacja społecznej akcji "Nazizmu nigdy więcej na Allegro" zainicjowanej w 2009 r. przez Grupą Anty-Nazistowską GAN i stowarzyszenie Nigdy Więcej. List do Allegro z apelem o usuwanie nazistowskich gadżetów podpisało też wiele znanych osób.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.