http://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://bi.gazeta.pl/im/6/6164/m6164086.gif/i/obrazki/google_search/google.gif

Kącki do Peji: Hej kolesiu z Jeżyc zejdź szybko ze sceny

Marcin Kącki
2009-09-16, ostatnia aktualizacja 2009-09-16 16:44

Marcin Kącki, dziennikarz "Gazety Wyborczej" z Poznania, odpowiada rapem na wybryk rapera Peja. Peja wezwał swoich fanów na koncercie w Zielonej Górze do linczu na 15-latku, który mu się nie spodobał. Jedenastu rozszalałych facetów skopało chłopaka.

GALERIA ZDJĘĆ

Kim jest Peja? - naprawdę nazywa się Ryszard Andrzejewski, to jedna z najważniejszych postaci na polskiej scenie hip-hopowej. Ma 33 lata. Mieszka na poznańskich Jeżycach, jednej z najbardziej zaniedbanych i niebezpiecznych dzielnic, którą często gloryfikuje w swoich utworach.

W piosence "Bronx" śpiewa o Jeżycach: "O naszej dzielnicy zapomniał nawet bóg/ każdy frajer z obcą twarzą to twój naturalny wróg/ ścigamy wszystkich na prawdę bez litości/ my po prostu kur... nie lubimy tutaj gości"
Więcej o Peji



Kącki do Peji

Hej kolesiu z Jeżyc* zejdź szybko ze sceny

Ideały rapu dajesz jako ściemy

mówisz, że masz szacun ulic? G... prawda,

twoja wartość właśnie spadła

Szczujesz ludzi na młodego, w tłumie jesteś gość?

Gdy go lali w jedenastu, miałeś frajdę, co?

To ci powiem, tchórzu z Jeżyc

że za chwilę będą inni:

Gdzieś na tyłach, w jakimś bloku

skopią dziecko na widoku

i powiedzą na komendzie: sorry, no

Peja mówił przecież: j.... go

Rusz tą bańką łysą, mały kolo z Jeżyc

nim się znowu gdzieś sfrajerzysz

mówisz, że masz szacun ulic? G... prawda

twoja wartość właśnie spadła

* - Jeżyce, dzielnica Poznania z której pochodzi Peja

Źródło: Gazeta Wyborcza
  • 73 komentarze
  • Drukuj
  • Kup licencję
  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    217 głosów

Whitney Houston nie żyje

Mariah Carey, Alicia Keys, Rihanna, Justin Bieber - największe gwiazdy muzyki mówią dziś i piszą, że Whitney Houston była dla nich wzorem i inspiracją