Rosjanie mieszkający na Ukrainie: Nie ratujcie nas!

Karolina Brzezińska
08.03.2014 15:19
A A A Drukuj
 Bohaterka jednego z nagrań, Alisa Komm, pokazuje swój paszport - i powtarza, że kocha Ukrainę

Bohaterka jednego z nagrań, Alisa Komm, pokazuje swój paszport - i powtarza, że kocha Ukrainę (Fot. Ne Nado Nas Spasat)

- Jeśli ktokolwiek będzie mówił, że Rosjanie są na Ukrainie represjonowani, nie wierzcie mu! - apeluje Piotr Czernyszow. Jest jednym z wielu Rosjan, którzy wrzucają do sieci nagrania, by udowodnić, że nic im nie grozi i nie potrzebują pomocy, bo na Ukrainie czują się bezpiecznie.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
- Cześć! To my, Rosjanie, mieszkający w różnych częściach Ukrainy. Niektórzy z nas są tu już od dawna, inni dopiero przyjechali. Niektórzy za głosem serca, inni za pracą. Wszystkich nas łączy jedno: jesteśmy zmęczeni słuchaniem kłamstw. Uwierzcie: nam jest tu dobrze i nic nie zagraża naszemu bezpieczeństwu. Stworzyliśmy tę stronę, aby powiedzieć, że nie trzeba nas ratować. Nasze prawa nie są naruszane. Nikt nie zabrania mówić po rosyjsku, ani nic nie zagraża naszemu bezpieczeństwu.

Pomóżcie nam szerzyć prawdę - umieszczajcie swoje wideo lub fotografie z paszportami. Prosimy #nenadonasspasat, czyli nie ratujcie nas.

Taki apel opublikowali rosyjscy obywatele mieszkający w różnych częściach Ukrainy na stronie vk.com oraz na Facebooku. W ten sposób chcą zaznaczyć, że na Ukrainie czują się dobrze i bezpiecznie, nigdy nie prosili o pomoc Rosji. Na dowód, że są Rosjanami, pokazują swoje paszporty i apelują: "Nam potrzebna jest wasza pomoc w rozprzestrzenianiu prawdziwej informacji o sytuacji na Ukrainie".Piotr Czernyszow i jego żona Lisa

Przyjechali na Ukrainę 8 lat temu. Nigdy nie spotkali się z żadnymi represjami. - Jeśli ktokolwiek będzie mówił, że Rosjanie są na Ukrainie represjonowani, nie wierzcie mu - apeluje Piotr.Alisa Komm, kierowniczka sprzedaży detalicznej

Od 9 lat żyje w Kijowie. Kocha Ukrainę, tak samo jak kocha Rosję. - Przestańcie nas ratować! - apeluje i pokazuje paszport Rosyjskiej Federacji.Aleksander Gorlow, biznesmen

Od 13 lat mieszka w Kijowie, kilometr od Majdanu.Stanisław Homin, muzyk

Mieszka na Ukrainie 8 lat. Rosja nie powinna nas ratować, nie naruszono żadnych naszych praw.Maksim Kobzar

Pracuje i mieszka w Kijowie od 8 lat. - Jestem obywatelem Rosji. Nie trzeba nas ratować, Kijów jest przyjaznym miastem, w którym można mówić w języku, jakim się chce. Jest nam tu bardzo dobrze - podkreśla MaksimArtykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (58)
Zaloguj się
 • default_nick

  Oceniono 227 razy 177

  Putin wie lepiej czego wam trzeba, i będzie was "ratował" tak długo, aż sami zrozumiecie że potrzebujecie pomocy.

 • morgoth1974

  Oceniono 149 razy 77

  Zaraz tu się zacznie akcja agentury rosyjskiej, że to nieprawdziwi rosjanie z Ukrainy tylko amerykanie udający rosjan oraz, że naprawdę to banderowcy ,Upa mordują na Krymie i 70 lat temu zginęło 150 tyś. Polaków na Wołyniu.

 • markowski222

  Oceniono 75 razy 55

  Nic dodać, nic ująć...

 • agi_szympel

  Oceniono 69 razy 47

  Ciekawa inicjatywa, chociaż pewnie zostanie wyśmiana przez Rosjan jako akcję agentury amerykańskiej... Ludzie wierzą w to co chcą, nie obchodzi ich prawda, bo ona mogłaby pokazać, że PUTIN JEST NAGI, a przecież do niego modli się większość obywateli Federacji Rosyjskiej.

 • leszekes

  Oceniono 58 razy 36

  Jak się im przyłoży pistolet do głowy to zrozumieją gdzie ich miejsce w szeregu. Zaraz poczują się represjonowani. Przez swoich :))
  Putin im tego nigdy nie daruje. No, chyba, że wszystko odszczekają. Ale zanim to się stanie, rosyjska armia musi stanąć w Kijowie.

 • an52

  Oceniono 59 razy 29

  My o tym wiemy, świat o tym wie, ale wasz putin to samo ZŁO.

 • kbaus

  Oceniono 10 razy 8

  Dobrym testem sa Krymscy Tatarzy. Otoz wydaje sie ze z Ukraina sie nie boja a z Rosja sie boja. To jest znaczace.
  Rowniez to co wyprawiaj prorosyjskie wladze Krymu blokujac tv inne niz rosyjskie, bijac dziennikarzy jasno demonstruja ktora strona jest rasistowska. Mam nadzieje ze jezeli krym zostanie przylaczony to Putin zmieni ta krymska rade bo to rasisci.

 • bardd100

  Oceniono 12 razy 6

  Różnica jest taka, że Ukraińcy na Majdanie byli u SIEBIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX