Poseł PiS Sławomir Kłosowski w grudniu złożył w Sejmie interpelację do dwóch ministerstw: Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Edukacji, by każda jednostka im podległa rozliczyła się z "wszelkich ogłoszeń i komunikatów w prasie, radiu, telewizji i portalach internetowych oraz tytułów zamawianych prenumerat". Dane mają dotyczyć pięciu lat (2008-12) i uwzględniać również pieniądze z projektów unijnych.

Poseł dołączył do interpelacji tabelkę, żeby wszystkie instytucje rozliczyły się w jednakowy sposób. Żąda, żeby wyodrębnić wydatki na poszczególne lata i rozdzielić pomiędzy konkretne tytuły prasowe, portale czy stacje. Na wypełnienie tabelek posła Kłosowskiego uczelnie mają czas do 20 stycznia, a niektóre dowiedziały się o tym dopiero kilka dni temu. Bo najpierw interpelacja wyszła z Sejmu do ministerstwa, dopiero potem została przekazana rektorom.
Pozostało 87% tekstu
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.