TVP Info, sobotni poranek, "Salon dziennikarski". To wspólny program portalu wPolityce.pl, tygodnika "Idziemy" i Radia Warszawa. Premierę w telewizji publicznej miał we wrześniu tego roku. Czyli to efekt "dobrej zmiany".

Prowadzi Michał Karnowski, naczelny tygodnika "wSieci". Goście: Piotr Zaremba, "wSieci", Jan Pospieszalski, TVP, ks. Henryk Zieliński, naczelny "Idziemy", i Stanisław Janecki, wPolityce.pl. Panowie analizują m.in. protesty kobiet przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji.

Pada nazwisko Doroty Wellman, która zachęcała panie, by się do tego protestu przyłączały.

Dorota mówiła tak: "Szanowne panie, jeśli możecie, to weźcie udział w naszym kobiecym strajku. To pierwszy tego typu strajk kobiet w Polsce. Jeśli możecie, zostawcie obowiązki służbowe i domowe, dajcie sobie tego dnia spokój. Było tak w Islandii, były sufrażystki i my damy radę. Ktoś chce decydować o naszym życiu, zdrowiu i o naszej prokreacji. My, kobiety, nie jesteśmy głupimi krowami, żeby ktoś za nas decydował. Pokażemy tym, którzy o nas decydują, na co nas stać. To będzie pierwszy raz, ale nie ostatni".
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej