Karol Modzelewski wypowiedział niedawno w wywiadzie dla "Wyborczej" takie słowa: "Duch Święty patronuje rozumowi. Nie wydaje mi się, by ostatnio gościł wśród Episkopatu".

To prawda, ale niepełna. Duch Święty, który patronuje rozumowi, prawdopodobnie w ogóle przestał się zapuszczać w nasze strony. I trudno się dziwić.

Episkopat Episkopatem, ale zobaczmy, jak to bywa u protestantów. Ostatnio w kanale (nie bójmy się tego słowa) internetowym "Idź pod prąd" pastor Paweł Chojecki zechciał hojnie nas ubogacić swoją myślą ekspercką na znany temat: "Tusk doprowadził do rozdzielenia wizyt w Katyniu. Jego samolot wylądował i wrócił, a prezydent zginął. Jeśli te knowania udowodnimy, to kara śmierci jest jak najbardziej zasadna".

To twórczo rozwinięty pomysł, a właściwie program Ewy Stankiewicz z Telewizji Republika: "Ten człowiek powinien ponieść najwyższą karę, specjalnie przywróconą do prawodawstwa polskiego w tej sprawie". Wszak stowarzyszenie Solidarni 2010, którego jest prezeską, zobowiązało się wobec narodu, że "choćby za ten czyn, i oby nic więcej złego, należy się Donaldowi Tuskowi najsurowsza z możliwych kar".
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej