Tak wynika z informacji o planie spotkania, zamieszczonych na stronie Kancelarii Prezydenta. Duda spotka się z prezydentem Turcji, Gruzji, Ukrainy i amerykańską Polonią.

Winni tego stanu rzeczy już są. To politycy opozycji i niepodlegający rządowi dziennikarze, którzy - odkąd zaczęła się w Polsce "dobra zmiana" - donoszą na swój kraj na waszyngtońskich i brukselskich salonach oraz w zagranicznych mediach. Tę melodię od miesięcy słychać z ust polityków PiS oraz w prawicowej blogosferze. Z ust ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego padały nawet sugestie, że przeciwko Polsce spiskuje jego poprzednik Radosław Sikorski oraz jego żona - ceniona w USA publicystka Anne Applebaum.

Dziś niespodziewanie po tego typu argumenty sięgnął sprzyjający PiS arcybiskup Józef Michalik, były przewodniczący Episkopatu Polski. W homilii wygłoszonej podczas Rezurekcji oświadczył, że pojawiła się "nowa targowica". - Oskarżają Polskę. Mobilizują obce narody na forach międzynarodowych do nienawiści wobec Polaków, którzy mieli odwagę wybrać innych, a nie ich samych - wyliczał arcybiskup. Do tej pory żaden katolicki hierarcha nie sięgnął po ten język.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej