Od 10 lat opisujemy skandale SKOK-ów. Od początku ostrzegaliśmy, że system ten prowadzi do katastrofy, że istnieje tu patologiczny związek między twórcą SKOK-ów Grzegorzem Biereckim, dziś senatorem PiS, a tą partią. Parlamentarzyści PiS, a także prawnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda, sprzyjali interesom jednego biznesmena.

Dzisiaj wreszcie powszechnie wiadomo, że Bierecki wytransferował majątek z fundacji mającej wspierać SKOK-i do spółki, w której jest współudziałowcem i z której wypłaca sobie sute dywidendy.

Nasze publikacje podsunęły Ryszardowi Bugajowi myśl, żeby SKOK-i porównać do Agory, wydawcy "Gazety Wyborczej". Bugaj twierdzi w "Rzeczpospolitej", że Agora zbudowała swoją pozycję w sposób budzący wątpliwości.

" ? Gazeta Wyborcza ?też na starcie otrzymała niewielkie środki pomocowe z zagranicy. Jednak z całą pewnością jej sukces był przede wszystkim następstwem statusu, jaki uzyskała: pierwszej legalnej w obozie komunistycznym codziennej gazety opozycyjnej" - pisze Bugaj.
Pozostało 80% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej