Jeśli myślicie, że przebieranie się dzieciarni za czarownice czy wampiry i chodzenie po domach w celu wymuszania łakoci to niewinna zabawa, jesteście w błędzie.

- Pod pozorem "niewinnej zabawy Halloween" kryją się wielkie zagrożenia duchowe. Jest to zwyczaj pogański, związany z wywoływaniem duchów i straszeniem, a nawet kultem szatana - ostrzega środowy "Nasz Dziennik".

- Wszyscy egzorcyści zwracają uwagę, że problemy opętań i schorzeń psychicznych na tle demonicznym zaczynają się niemal zawsze od niewinnych praktyk. Należą do nich: słuchanie obrazoburczej muzyki, wróżenie, kontaktowanie się z duchami, noszenie talizmanów czy też zabawa w piekło, diabły itp. - przestrzega tekst na portalu tygodnika "Niedziela".

Co robić, by ratować dusze dziatek? Radzi Fronda

Portal Fronda.pl zachęca do przyłączenia się do akcji magazynu "Miłujcie się": - Dzieci, które zaczynają się bawić w halloweenowe zabobony, rozpaczliwie potrzebują Chrystusa. Kiedy pukają do naszych drzwi, nie wolno nam zmarnować szansy. Pamiętajmy, że niektóre z nich w ogóle nie chodzą do kościoła ani na lekcje religii, więc to może być ich ostatnia szansa usłyszenia Ewangelii!!!
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej