Tyle mamy zapłacić z naszych podatków za naruszenie praw dziewczyny, której w 2008 r. chciałeś uniemożliwić przeprowadzenie legalnej aborcji. Po obecnym kursie (4,13 zł za euro) wychodzi jakieś 250 tys. zł.. Ćwierć bańki. Oddasz nam?

No jasne, że Ty. A kto inny? To przecież internetowe forum Twojej "Frondy" posłużyło jako skrzynka kontaktowa dla katolickich fanatyków, którzy tu właśnie skrzykiwali się, by nękać i zastraszać biedną nastolatkę. Antyaborcyjne bojówki podążały w ślad za dziewczyną, wywierając na nią i na lekarzy brutalną presję, by uniemożliwić dokonanie legalnego zabiegu.

W Haszkowskim "Dobrym wojaku Szwejku" pojawia się postać szalonego generała, który informuje swoich żołnierzy, że szczegółowe rozkazy operacyjne zostaną opublikowane w gazetach. Haszek to wymyślił jako absurdalny żart, a Ty to zrealizowałeś na poważnie, przekształcając forum "Frondy" w operacyjny biuletyn komanda fanatyków. W pewnym momencie pojawiło się tu nawet prawdziwe nazwisko tej dziewczyny (bo przecież "Agata" to pseudonim).
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej