http://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://bi.gazeta.pl/im/6/6164/m6164086.gif/i/obrazki/google_search/google.gif

Merkel w Juracie

pw
2011-07-07, ostatnia aktualizacja 2011-07-07 10:24

Kanclerz Angela Merkel na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego spędzi weekend w prezydenckiej rezydencji w Juracie.

Angela Merkel i Bronisław Komorowski
Angela Merkel i Bronisław Komorowski
Ośrodek wypoczynkowy prezydenta w Juracie
Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Ośrodek wypoczynkowy prezydenta w Juracie
ZOBACZ TAKŻE
Według informacji szefowej biura prasowego prezydenta Joanny Trzaski-Wieczorek oprócz spotkań z prezydentem Komorowskim kanclerz Merkel zamierza zwiedzić Gdańsk - miasto, w którym urodziła się w 1928 roku jej matka.

Będzie to już druga wizyta kanclerz Merkel w Polsce w ciągu ostatniego miesiąca. 21 czerwca uczestniczyła we wspólnym posiedzeniu rządów Polski i Niemiec w 20-lecie traktatu o przyjaźni. To właśnie wówczas premier Donald Tusk przypomniał, że zarówno jego, jak i matka Angeli Merkel urodziła się w Trójmieście.

Prezydent Komorowski podkreślał w przeszłości, że to Niemcy należą do największych sojuszników polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Prezydent szczególnie liczy na wsparcie Niemiec w sprawie polityki wschodniej, a także polityki bezpieczeństwa (m.in. wspólna budowa tzw. weimarskiej grupy bojowej).

W przeszłości w rezydencji w Juracie gościł prezydent Niemiec Christian Wulff.

Źródło: Gazeta Wyborcza
  • Dodaj komentarz
  • Drukuj
  • Kup licencję
  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    0 głosów

Kolekcje i dodatki w "Gazecie Wyborczej"

W poniedziałek z ''Gazetą'':