Z udziałem przedstawicieli prezydenta i premiera działa w Warszawie grupa kryzysowa w sprawie Gruzji - powiedział w sobotę premier Donald Tusk po spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na lotnisku Gdańsk-Rębiechowo.
Tusk ujawnił, że w grupie działają szef MSZ Radosław Sikorski oraz odpowiedzialny za służby specjalne Marek Cichocki i - ze strony prezydenta - szef BBN Władysław Stasiak.
Szef rządu podkreślił, że docenia zaangażowanie prezydenta Kaczyńskiego w sprawy polityki wschodniej. Za najważniejsze uznał "zaktywizowanie światowej i europejskiej opinii publicznej i polityków" i nie wykluczył, że jeszcze w sobotę z udziałem prezydenta uda się wypracować "wspólne europejskie stanowisko".
Prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk spotkali się w sobotę przed południem na lotnisku Gdańsk-Rębiechowo. Rozmawiali na temat sytuacji w Gruzji.