http://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://wiadomosci.gazeta.pl/i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://bi.gazeta.pl/im/6/6164/m6164086.gif/i/obrazki/google_search/google.gif

DZIEŃ W 60 SEKUND: SOBOTA, 4 LUTEGO 2012 r.

kid
2012-02-04, ostatnia aktualizacja 2012-02-04 22:58

Stoper
Stoper
Fot. PHCChris Desmond

Cenimy Wasz czas. Specjalnie dla Was najważniejsze wydarzenia dnia z kraju i ze świata

Kraj

ZARZUTY DLA MATKI MAGDY. Prokuratura Okręgowa w Katowicach przedstawiła zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, ale prokuratura nie wyklucza zmiany lub postawienia innych zarzutów.

KONSULTACJE ALE Z KIM? Na najbliższy poniedziałek minister cyfryzacji zaplanował "Obywatelską debatę dotyczącą wolności i praw w internecie" - czyli spotkanie blogerów z premierem Tuskiem. Problem w tym, że część zaproszonych na spotkanie już zapowiedziała, że nie przyjdzie.

O liberalizacji prawa autorskiego, strategii działania w obronie wolności w internecie i możliwości zwiększenia udziału obywateli w procesie rządzenia rozmawiano w sobotę w Warszawie podczas Improwizowanego Kongresu Wolnego Internetu. Z inicjatorami protestów przeciwko ratyfikacji umowy ACTA spotkali się na nim przedstawiciele organizacji pozarządowych.

W NIEDZIELĘ DALEJ BĘDZIE ZIMNO. W niedzielę na północy Polski bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane lub duże i miejscami, głównie na południowym wschodzie kraju, opady śniegu. Temperatura maksymalna: na północnym wschodzie kraju od -17 st C do -15 st C, na pozostałym obszarze od -15 st C do -10 st C, jedynie na wybrzeżu zachodnim od -9 st C do -7 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Świat

DEMONSTRACJE W MOSKWIE. Dziś mimo silnego mrozu na opozycyjny marsz w centrum Moskwy i wiec na stołecznym Placu Bołotnym przyszło nie mniej ludzi niż na poprzednie grudniowe demonstracje organizowane na znak protestu przeciw sfałszowaniu wyników niedawnych wyborów parlamentarnych.

WETO W SPRAWIE SYRII. Moskwa i Pekin zawetowały projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. Syrii. Dokument wzywał do ustąpienia autorytarnego prezydenta Baszara el-Asada i dopuszczał możliwość interwencji zbrojnej innych państw dla zaprowadzenia pokoju. Mimo negocjacji Moskwa, która ma dobre układy z obecnymi władzami Syri, nie ustąpiła. Tymczasem reżim w Damaszku kontynuuje krwawą rozprawę z opozycją. Rano siły rządowe zaatakowały ognisko rebelii, miasto Hims.

Źródło: Gazeta Wyborcza
  • 1
  • 2
  • Dodaj komentarz
  • Drukuj
  • Kup licencję
  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    5 głosów

Kolekcje i dodatki w "Gazecie Wyborczej"

W poniedziałek z ''Gazetą'':