O rejestracji stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza poinformowała wczoraj na konferencji prasowej Kluzik-Rostkowska, posłanka wykluczona ostatnio z PiS, liderka frakcji "liberałów" w tej partii. - Trzy zasadnicze rozdziały, w których potrzebny jest dialog, konkretne rozwiązania i konsensus, to polityka prorodzinna, program rozwoju i wizja naszego miejsca w świecie - mówiła.

Tuż za nią - to niespodzianka, bo zaproszenie na konferencję podsumowującą trzy lata rządów Donalda Tuska mówiło tylko o Kluzik-Rostkowskiej - stała również wykluczona z PiS posłanka Elżbieta Jakubiak oraz politycy formalnie wciąż będący w partii: poseł Paweł Poncyljusz i europosłowie Michał Kamiński, Adam Bielan i Paweł Kowal.

Następne kroki to klub w Sejmie i założenie partii. Liderzy stowarzyszenia mają nadzieję, że to przemebluje polską politykę.

Nazwa stowarzyszenia jest identyczna jak hasło ostatniej kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego. Secesjoniści z PiS wybrali również nieprzypadkowe miejsce na swoją konferencję - Hotel Europejski, gdzie było centrum kampanii prezesa PiS. Tej samej, w której Kaczyński wzywał do końca wojny polsko-polskiej, a potem tłumaczył się zażyciem leków.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej