"W związku ze stwierdzeniem rażących i uporczywych naruszeń prawa przez Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny zwracamy się o złożenie do właściwego Sądu wniosku o rozwiązanie Stowarzyszenia ONR" - czytamy w piśmie podpisanym przez posłów Platformy Sławomira Nitrasa, Agnieszkę Pomaskę, Pawła Olszewskiego i Cezarego Tomczyka. - Wniosek jest gotowy. Adresaci dostaną go w poniedziałek - poinformował Wirtualną Polskę Nitras.

Parlamentarzyści zaadresowali pismo do dwóch osób. Pierwszą jest lewicowy prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. ONR ma siedzibę w Częstochowie, więc to prezydent miasta sprawuje nadzór nad organizacją. I to on może wystąpić do sądu o jej rozwiązanie. Może to też zrobić prokurator, stąd wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

- Wnioskujemy, bo jesteśmy zdziwieni bezczynnością obu panów, a w szczególności prokuratora generalnego. Wydaje nam się, że wydarzenia ostatnich dni nie pozwalają stać obojętnie i patrzeć na to, co się dzieje - komentował Nitras.
Pozostało 82% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej