We wtorek ok. godz. 10 Paweł Dembowski wybierał się na pocztę. Jak sam poinformował na Facebooku, udaje się tam, aby wysłać list do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Do wysłania pisma zainspirowały go poniedziałkowe informacje. Tego dnia media chętnie opisywały słowa szefowej kancelarii KPRM Beaty Kempy na temat pewnego nietypowego porozumienia.

Gwarancje bezpieczeństwa dał nam Jan Paweł II?

- My, panie redaktorze, powiem jasno i odważnie, mamy zwarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi, i myślę, że takiej sytuacji absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej, olbrzymiej wiary. Nie lękamy się - mówiła Kempa o planie awaryjnym, gdyby coś stało się podczas ŚDM.

Beata Kempa jest szefową rządowego zespołu do spraw przygotowania Światowych Dni Młodzieży. W programie "Fakty po Faktach" w TVN 24 opowiadała o rozpoczynających się uroczystościach w Krakowie i ich zabezpieczeniu. - Ale na pytanie o gwarancję [bezpieczeństwa - red.] odpowiada pani, że gwarancję daje nam Jan Paweł II? - nie dowierzał prowadzący. - I służby, i Jan Paweł II - odpowiadała szefowa kancelarii Beaty Szydło.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej