Najnowszy sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się największym poparciem wśród Polaków. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 33 proc. badanych. Co jednak istotne, w porównaniu z analogicznym sondażem sprzed ponad miesiąca PiS stracił 3 pkt proc.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, którą popiera 19 proc. ankietowanych. A to oznacza wzrost poparcia o 5 pkt proc. Tym samym PO przegoniła Nowoczesną, na którą chce głosować 18 proc. Polaków (spadek o 3 pkt proc.).Do Sejmu weszłoby jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza, które popiera 7 proc. badanych.

Poniżej progu wyborczego znalazłyby się: Sojusz Lewicy Demokratycznej (4 proc., bez zmian), Partia Razem (4 proc., wzrost o 1 pkt proc.), partia KORWiN (3 proc., spadek o 2 pkt proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc., spadek o 2 pkt proc.). Nikt z badanych nie wskazał Ruchu Narodowego. 8 proc. ankietowanych nie miało zdania, a kolejne 2 proc. odmówiło odpowiedzi.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej