Jak podkreśla CBOS, początek wakacji okazał się korzystny dla polityków. Poprawiły się oceny przedstawicieli obozu rządzącego. Zmniejszył się odsetek nieufnych w stosunku do większości przedstawicieli obecnej władzy.

Zaufanie do prezydenta zadeklarowało 62 proc. ankietowanych i są to najlepsze z dotąd rejestrowanych ocen Andrzeja Dudy. W stosunku do czerwca zaufanie do prezydenta wzrosło o 4 pkt proc. Jednocześnie o 3 pkt (do 24 proc.) zmalała grupa badanych, którzy mu nie ufają.

Szydło, Kukiz, Ziobro

Premier Beata Szydło cieszy się 54-procentowym zaufaniem. Również premier odnotowała wzrost zaufania o 4 pkt i spadek nieufności o 3 pkt (do 29 proc.). Lipcowe notowania szefowej rządu także są najlepsze z dotychczasowych.

Jak zaznacza CBOS, Paweł Kukiz jest jedynym politykiem spoza obozu rządzącego, który spotkał się w tym miesiącu z nieco bardziej przychylną oceną badanych. Odsetek respondentów wyrażających do niego zaufanie wzrósł o 4 pkt proc. do 48 proc. Kukizowi nie ufa 24 proc. badanych (spadek o 2 pkt proc.).
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej