" Obama zbeształ polską demokrację. Oto, jak polska telewizja udowodniła, że miał rację" - taki tytuł nosi dzisiejszy artykuł prestiżowej amerykańskiej gazety "Washington Post". To nawiązanie do piątkowego głównego wydania "Wiadomości", które zmanipulowały wypowiedź amerykańskiego prezydenta.

"Wiadomości" TVP cenzurują wypowiedź Obamy

Na wczorajszej wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą prezydent Barack Obama mówił o "zaniepokojeniu pewnymi działaniami i impasem wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego" oraz wezwał "wszystkie strony do utrzymania polskich instytucji demokratycznych". Ale wedle dziennika TVP 1 amerykański przywódca "wyraził nadzieję, że krzewienie wartości demokratycznych w Polsce na pewno się nie zmieni".

"Washington Post" zrelacjonował przekaz wczorajszych "Wiadomości", które zacytowały Marka Magierowskiego, szefa kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Stwierdził on, że w czasie 45-minutowego spotkania między prezydentem Obamą a Dudą niemal 95 proc. czasu poświęcono rozmowie na tematy związane z bezpieczeństwem".
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej