Incydent miał miejsce w trakcie "Pytania na śniadanie", programu śniadaniowego TVP 2, prowadzonego przez Tomasza Kammela i Marzenę Rogalską. W dzisiejszej edycji brał udział iluzjonista Pan Ząbek znany m.in. z programu TVN-u "Mam talent". Z pomocą Rogalskiej miał wykonać sztuczkę polegającą na ukryciu gwoździa w jednej z trzech papierowych toreb, a prowadząca - po wcześniejszym wymieszaniu torebek - miała uderzyć ręką w tę, pod którą jej zdaniem nie krył się gwóźdź.

Tomasz Kammel: "Niech to się nie dzieje naprawdę..."

- Szanowni państwo, bo czasami sztuczki się magikowi nie udają i ja mam lekko ciśnienie 200 - żartuje Kammel przed feralną sztuczką.

- Słuchajcie, nie robię jej po raz pierwszy, robię ją po raz drugi. Za pierwszym razem mi nie wyszło - mówi iluzjonista. - Zrobimy na trzy - dodaje, bierze w swoje ręce dłoń Rogalskiej i rozpoczyna odliczanie, po czym już na dwa mocno uderza nią w papierową torbę. Prowadząca momentalnie wykrzywia twarz w grymasie i krzyczy ze wszystkich sił, a kamera pokazuje, jak z jej dłoni sterczy ogromny gwóźdź.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej