Prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem blisko 58 proc. ankietowanych. 27 proc. ankietowanych deklaruje do prezydenta nieufność.

Drugie miejsce zajmuje Beata Szydło z wynikiem 50 proc. zaufania i 32 proc. nieufności. Trzeci jest Paweł Kukiz - 44 do 26.

Po 36 proc. zaufania mają Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński, ale ich ogólny bilans nie wygląda dobrze - Ziobrze nie ufa 38 proc. ankietowanych a Kaczyńskiemu - aż 49. To najgorszy wynik w zestawieniu - taki sam osiągnęli również Antoni Macierewicz i Janusz Korwin-Mikke.

33 procent zaufania i 31 nieufności to bilans Ryszarda Petru, 29 do 29 - Jarosława Gowina, 28 do 12 - Mateusza Morawieckiego a 28 do 15 - Barbary Nowackiej. Wicepremier Morawiecki i Nowacka nie są jednak najbardziej rozpoznawalnymi postaciami. Ponad jedna trzecia ankietowanych deklaruje, że nie zna któregoś z nich.Fatalny wynik notuje Grzegorz Schetyna - ma aż 40 proc. nieufności przy 26 proc. zaufania. Gorszy bilans od niego mają tylko Macierewicz i Korwin-Mikke. A lepszy - 13 pkt proc. różnicy na korzyść nieufności - ma Jarosław Kaczyński.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej