Nabór do projektu "Śladami Żołnierzy Wyklętych - wyjazdy naukowe ukierunkowane na zdobywanie i poszerzanie wiedzy o polskim podziemiu niepodległościowym w latach 1945--1963" rozpoczął się w poniedziałek, a zostanie zamknięty 7 czerwca.

Ogłoszenie zostało już opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania to 272 tys. zł. Pieniądze mają pochodzić z budżetu państwa przeznaczonego na rolnictwo.

Mają to być obozy wakacyjne w lipcu i sierpniu. W jednym wyjeździe ma wziąć udział przynajmniej 150 uczniów z terenów wiejskich.

Na stronie internetowej ministerstwa można przeczytać, że "zakres merytoryczny zadania będzie obejmował: zorganizowanie trzech pięciodniowych wyjazdów naukowych połączonych z odpoczynkiem oraz ze zwiedzaniem miejsc pamięci w trzech regionach Polski związanych z działalnością Żołnierzy Wyklętych. (...) Wykonanie wyżej wymienionego zadania będzie połączone z organizacją warsztatów/seminariów/wykładów tematycznych oraz zostanie zakończone testem wiedzy, w którym trzy pierwsze miejsca (w każdej z grup) zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi. W ramach wykonania zadania należy przygotować materiały na temat Żołnierzy Wyklętych w formie prezentacji (wersja papierowa bądź na nośnikach danych), które będą rozdystrybuowane do szkół rolniczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz do szkół, do których uczęszczają uczestnicy wyjazdów naukowych".
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej