O zmianie referenta sprawy nieopublikowania przez rząd wyroku Trybunału Konstytucyjnego poinformował dziś w komunikacie Paweł Blachowski p.o. szefa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

"Prokurator Remigiusz Krynke, delegowany 4 kwietnia z Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe do wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, zwrócił się 18 kwietnia o wyłączenie go od prowadzenia postępowania sprawdzającego w sprawie zaniechania przez funkcjonariuszy publicznych, w tym prezes Rady Ministrów, publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca" - napisał w komunikacie nowy szef praskiej prokuratury.

Pisze dalej: "We wniosku o wyłączenie z postępowania prokurator Krynke wskazał, że z powodu politycznego podłoża sprawy naraził się na ataki mediów, które mają na celu zdyskredytowanie jego kompetencji, a także bezpodstawnie podważają jego niezależność i bezstronność. Napisał m.in.: "Z uwagi na doniosły charakter przedmiotowej sprawy, jak również mając na uwadze konieczność wykluczenia jakichkolwiek, nawet najbardziej nietrafnych i nieuzasadnionych, podejrzeń w zakresie bezstronności jej referenta uprzejmie proszę o wyłączenie mnie z udziału w przedmiotowej sprawie".
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej