Nowoczesna ma poparcie prawie dwa razy niższe niż PiS - 17 proc. Platforma Obywatelska na trzecim miejscu z 15 proc. Kukiz'15 - 12 proc. I tylko te cztery partie mogą liczyć na mandaty. Pod progiem wyborczym są: SLD i KORWiN - po 4 proc. oraz PSL i Razem - po 3 proc. "Trudno powiedzieć" - tak odpowiedziało 10 proc. badanych.

Notowania PiS są lepsze niż przed miesiącem - aż o 6 pkt proc. Reszta nieco straciła. Nowoczesna i Kukiz - spadek o 2 pkt. proc., PO - bez zmian. W porównaniu z wynikami z grudnia zeszłego roku PiS ma najlepsze notowania, a Nowoczesna i PO - najgorsze.Sondaż TNS dla Gazety Wyborczej z 12-13 kwietnia, próba ogólnopolska reprezentatywna, telefoniczna, 1000 dorosłych

W naszym sondażu pytaliśmy też o poparcie dla Komitetu Obrony Demokracji. By je zbadać, zadaliśmy badanym dwa pytania: Czy popierają działania KOD? I czy uczestniczą w organizowanych przez KOD protestach? Pierwsze mierzy, jaka grupa Polaków akceptuje walkę KOD o przestrzegania prawa, demokrację i wolne, niezależne od rządu media. Drugie - ile osób już wyszło na ulice w obronie demokratycznych wartości i ile jest gotowych to zrobić.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej