Na polskich uczelniach studiuje obecnie ok. 30 tys. niepełnosprawnych studentów. Nierzadko jednak nie mają pomysłu na to, co dalej, obawiają się, że nie zdołają pozyskać zatrudnienia. Wynika to nie tylko z trudnej sytuacji na rynku pracy (w Polsce jest jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Europie - ok. 23 proc), ale też z niepewności takich kandydatów, braku akceptacji siebie, niewystarczającej wiedzy na temat rynku pracy.

Projekt fundacji "doradza.my" ma pomóc osobom niepełnosprawnym w pozyskaniu niezbędnej wiedzy i wyborze drogi zawodowej. Jest skierowany do studentów i absolwentów z niepełnosprawnością, którzy chcą zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy.

Od dziś zainteresowani mogą skorzystać ze wsparcia profesjonalistów - doradców zawodowych, trenerów i pośredników pracy. Konsultacji udzielą także pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. osób niepełnosprawnych Beata Wachowiak-Zwara i paraolimpijka w biegach narciarskich Katarzyna Rogowiec. Choć webinary rozpoczynają się już dziś, rejestrować się do projektu można do 30 czerwca. Po zakończeniu szkoleń użytkownicy platformy przejdą przez rekrutację na płatny trzymiesięczny staż w Grupie ERGO Hestia, która powołała fundację Integralia.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej