Daniel Flis: Wzywacie rząd PiS do zorganizowania debaty o mediach publicznych i konsultacji na temat projektu ustawy medialnej. PiS nie chce rozmawiać. Wiceminister kultury Krzysztof Czabański, pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych, zapowiada, że ustawa będzie gotowa w marcu.

Beata Chmiel, menedżerka kultury, Komitet Obywatelski Mediów Publicznych: Zapowiedzi słyszymy od dawna, ale projektu ustawy nikt nie widział. Może poza Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich, ale konsultacje nie polegają na rozmowie tylko z jednym stowarzyszeniem.

Jak powstał wasz projekt Paktu na rzecz Mediów Publicznych?

- W wyniku rozmów przedstawicieli środowisk, które brały udział w tworzeniu Paktu dla Kultury i obywatelskiego projektu mediów publicznych w 2010 r. Powrót do idei obywatelskiej ustawy o mediach publicznych i prace nad paktem rozpoczęły się w grudniu, włączaliśmy do nich sukcesywnie nowe organizacje i środowiska. Poza samych paktem, który określa warunki brzegowe dla systemu mediów publicznych i pod którym podpisało się ponad 50 organizacji, przygotowaliśmy też ponad 20 stron konkretnych zapisów ustawowych, które realizują nasze założenia.
Pozostało 89% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej