Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych, jak brzmi jego pełna nazwa, działa od pierwszych dni lutego. Na razie na papierze, bo grupa nie miała jeszcze żadnego posiedzenia. Zrzesza czterech posłów ruchu Kukiza: Pawła Skuteckiego, Jerzego Kozłowskiego, Piotra "Liroya" Marca oraz Wojciecha Bakuna. W najbliższą środę posłowie wybiorą prezydium i zaplanują pracę zespołu.

W programie pierwszego posiedzenia jest też wystąpienie zaproszonego gościa. Będzie nim Justyna Socha ze Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepionkach "STOP NOP". To czołowa organizacja polskiego ruchu antyszczepionkowego. Broni rodziców i dzieci "przed przymusem szczepień". Sama Socha w ubiegłym roku bezskutecznie kandydowała do Sejmu z listy Kukiza.

"Zlikwidować przymus szczepień i chore kary"

"Z radością i nadzieją informujemy, że zespół powstał. Liczymy, że będzie to początek niezbędnych zmian w Polsce" - nie kryje zadowolenia Justyna Socha. "Celem ma być m.in. zmiana systemu monitorowania niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz likwidacja sankcji związanych z rezygnacją ze szczepień" - opisuje na Facebooku.
Pozostało 87% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej