Autorem filmu o Andrzeju Dudzie jest Zabawny Kuc. Taki nick nosi właściciel kanału na YouTubie, na którym 11 listopada 2015 roku opublikowano nagranie. Autor w swoim filmie żartuje z prezydenta, który w Święto Niepodległości złożył wieniec pod pomnikiem Romana Dmowskiego w Warszawie. Filmik zatytułował "Pijany Prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego! SZOK!".

Na nagraniu Andrzej Duda mało zgrabnym krokiem zbliża się do pomnika. Zabiera wiązankę, odchodzi wraz z kwiatami, które oddaje swojemu asystentowi. Nie trzeba być specjalistą od wideo, aby zauważyć, że autor filmu skorzystał z prostej sztuczki. Jego film jest nagraniem Dudy składającego kwiaty, tyle że puszczonym od tyłu. Nagranie obejrzano 355 tys. razy. Powieliło je też kilka polskich serwisów z filmami.Prawica ujawnia manipulację

Film oburzył wielu fanów prawicy, którzy dają temu wyraz w komentarzach. "Jakim śmieciem trzeba być, żeby uciekać się do takich przekłamań? Przecież to nie Kwaśniewski, nie Wałęsa ani Komorowski. Tylko oni należą do lewackiej bandy" - denerwuje się Elżbieta. "Odp... się od prezydenta suk...!" - pisze JJ.
Pozostało 84% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej