"Jeśli uważasz, że polscy dziennikarze są do kitu, jeśli uważasz, że to ty lepiej przepytasz polityków i lepiej skomentujesz to, co dzieje się w rzeczywistości nie tylko politycznej, nagraj telefonem minutowy film, wrzuć go do sieci, podlinkuj na Tweeterze, Facebooku i na YouTubie, link wyślij do nas na adres twoje@tvp.info" - tak do wzięcia udziału w rekrutacji na dziennikarzy TVP Info zachęca Michał Rachoń.

W podpisie pod filmem widnieje informacja, że konkursowe nagrania mogą zawierać rozmowę, relację reporterską lub "cokolwiek innego", co przekona rekrutujących, że kandydat jest "dziennikarzem z krwi i kości" Telewizja Polska najlepszych kandydatów zaprosi do współpracy.

Rzeczniczka TVP nie odpowiedziała na nasze pytania o szczegóły oferty.

Jak PiS wziął TVP

30 grudnia Sejm uchwalił nowelizację ustawy medialnej, która skróciła kadencje zarządów i rad nadzorczych TVP oraz Polskiego Radia, zniosła ich kadencyjność oraz konkursowy tryb wyboru, a powołanie nowych powierzyła bezpośrednio ministrowi skarbu. 9 stycznia, gdy ustawa weszła w życie, nowym prezesem TVP został Jacek Kurski, polityk Solidarnej Polski, dawniej PiS.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej