Piotr Pszczółkowski to adwokat, który po katastrofie smoleńskiej reprezentował 20 rodzin ofiar, w tym także Jarosława Kaczyńskiego. W poprzedniej kadencji Sejmu PiS zgłaszał go dwukrotnie - bezskutecznie - na członka Trybunału Stanu. 25 października został wybrany na posła z list PiS w okręgu piotrkowskim. Był członkiem sądu dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Łodzi i zastępcą rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi.

Prof. Lech Morawski to profesor nauk prawnych i od 2014 roku członek Trybunału Stanu. Specjalizuje się w teorii państwa i prawa oraz filozofii prawa. Zawodowo związany jest z UMK. Był członkiem komitetu naukowego II i III Konferencji Smoleńskiej w latach 2013-14, podczas której naukowcy (m.in. związani z parlamentarnym zespołem Antoniego Macierewicza) analizowali, czy w Smoleńsku doszło do zamachu.

Lech Morawski jest redaktorem naczelnym kwartalnika "Prawo i Więź". Wydawcą pisma jest spółka Spółdzielczy Instytut Naukowy, której wspólnikami są senator Grzegorz Bierecki (współzałożyciel SKOK-ów), jego brat Jarosław oraz prawnik Adam Jedliński (wieloletni przyjaciel prezydenta Lecha Kaczyńskiego).
Pozostało 87% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej