"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wzywa rząd premier Beaty Szydło do zmiany stanowiska Polski w sprawie migrantów przybywających do Unii Europejskiej z obcych kręgów kulturowych" - napisano w projekcie uchwały przekazanym dzisiaj dziennikarzom przez Robert Winnickiego, który jest też liderem Ruchu Narodowego.

Według autorów projektu Polska, "wykazując solidarność z pozostałymi krajami Grupy Wyszehradzkiej i mając na względzie bezpieczeństwo obywateli, musi odmówić przyjęcia narzuconych przez Komisję Europejską kwot migrantów". "Jednocześnie wzywamy rząd Rzeczypospolitej Polskiej do przedstawienia na forum Rady Europejskiej planu pomocy uchodźcom wojennym w krajach bezpośrednio sąsiadujących ze strefami konfliktów" - czytamy w projekcie uchwały.

Winnicki, który tłumaczy, że projekt ma związek z piątkowymi zamachami w Paryżu, ma nadzieję, że propozycja uchwały zostanie poparta przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. - To jest mniej więcej powtórzenie retoryki, którą PiS stosowało odnośnie problemu migracji w kampanii wyborczej - stwierdził.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej