Klub parlamentarny Nowoczesnej wybrał swoje władze w czwartek. Silna żeńska reprezentacja nie jest zaskoczeniem. Nowoczesna jest klubem z największym odsetkiem kobiet (43 proc., czyli 12 posłanek). Druga pod tym względem Platforma wprowadziła do sejmu 50 pań, (36 proc. członków klubu).

Ryszard Petru to wieloletni przewodniczący Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich, współpracownik Leszka Balcerowicza, były bankowiec. Pracował m.in. dla PKO BP, BRE Banku, Banku BPH i Banku Światowego, w którym pełnił funkcję ekonomisty ds. Polski i Węgier.

Katarzyna Lubnauer - blogerka portalu Liberte! Doktor matematyki z Uniwersytetu Łódzkiego, zaangażowana w łódzki Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki oraz w Instytut Tolerancji. Od 1994 r. w Unii Demokratycznej, potem we władzach UW. Była radna miejska (pięć lat temu bez sukcesu startowała do samorządu pod szyldem PO). Ostatnio zaangażowała się w akcję "Świecka szkoła", w ramach której zebrano podpisy pod projektem zniesienia finansowania lekcji religii z budżetu państwa.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej