Drugi etap konkursu polegający na merytorycznej ocenie zgłoszeń kandydatów udało się przejść trzem obecnym członkom zarządu: prezesowi Juliuszowi Braunowi oraz Bogusławowi Piwowarowi i Marianowi Zalewskiemu, a także Zbigniewowi Jasiewiczowi, Wiesławowi Roli, Stanisławowi Wójcikowi, Sławomirowi Zielińskiemu, Januszowi Daszczyńskiemu, Andrzejowi Gawłowi, Jarosławowi Pachowskiemu, Urszuli Rzepczak i Iwonie Schymalli. Wszyscy kandydaci pracują lub pracowali w mediach publicznych na stanowiskach zarządczych. Największym zaskoczeniem tej listy jest brak Agnieszki Odorowicz, dyrektor PISF-u, która do tej pory była typowana na faworytkę konkursu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że oprócz Brauna i Schymalli, którzy potwierdzili, że starają się o stanowisko prezesa, ubiegają się o nie też Daszczyński, Gaweł, Pachowski i Rzepczak.

Regulamin konkursu na członków zarządu wymaga od kandydata wiedzy "w dziedzinie zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałami skarbu państwa" i bogatego doświadczenia zdobytego u publicznego nadawcy oraz w zarządzaniu dużymi firmami. W przypadku obecnych członków zarządu pod uwagę będą brane ich dokonania w ostatniej kadencji.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej