Włodek "Paprodziad" Dembowski jest jednym z wielu muzyków, których fundacja Dzieci Niczyje zaprosiła do udziału w kampanii "Przytul hejtera". Razem z raperem Michałem "Proceente" Kosiorowskim i wokalistką Anną Karwan nagrali utwór, który ma zachęcać do niewłączania się w falę internetowej nienawiści.

Co więc robić, gdy inni obrażają nas w sieci? Jak w ich piosence "gdy opadają ręce" - "przytulić hejtera". Czyli jeśli już odpowiadać na internetowe zaczepki, to w zupełnie inny sposób, nie obrażając. Pisać bez agresji, próbować podjąć dialog. Reagować tak, jak w prawdziwym życiu - gdy widzimy, że ktoś kogoś zaczepia na ulicy, powstrzymujemy go i tak samo w internecie możemy napisać: "tak się nie robi". Możemy zrobić to sami lub wezwać do tego odpowiednie służby - w internecie to moderatorzy i administratorzy.



Kampania zainicjowana została w czwartek w Pałacu Prezydenckim, a patronatu udzieliła jej małżonka prezydenta Anna Komorowska. - Musimy reagować, żeby niezgoda na nienawiść była głośniejsza od samej nienawiści - mówiła Komorowska. - Słowo zapisane może być częstokroć silniejsze niż najbardziej śmiercionośne narzędzie - dodawała.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej