Stacja fundacji Lux Veritatis, która na cyfrowym multipleksie nadaje od lutego ubiegłego roku, nie ma podpisanej umowy z Nielsenem na badanie oglądalności. Wirtualnemedia.pl ustaliły jednak, że badanie stacji zleciła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Telewizja Trwam w rankingu Nielsena miała w listopadzie 17. miejsce w Polsce, a w grudniu - 20, na równi z TVP ABC. Lepsze wyniki ma np. TVP Rozrywka (0,98 proc.) czy Polo TV (0,8) a gorsze - TVN Style czy Stopklatka TV.

Telewizja Trwam, gdy jeszcze objęta była badaniami Nielsena, notowała wynik w okolicach 0,1 proc i 5,5 tys. widzów w każdej minucie.

Jaką oglądalność miała Telewizja między 2012 a 2014 rokiem, możemy się tylko domyślać. Jedyne badanie w tym okresie przeprowadził Europejski Instytut Studiów i Analiz, którego prezesem jest Mirosław Piotrowski, europoseł PiS i wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Z badań wyszło, że Telewizję Trwam ogląda 10 milionów Polaków. Redemptoryści to badanie uważają za najbardziej miarodajne i przywołują je podczas wielu dyskusji na temat Telewizji Trwam.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej