Jak wynika z giełdowego komunikatu Agory, rezygnacja Niemczyckiego nastąpiła w związku nową funkcją Rapaczyńskiej i odniesie skutek w poniedziałek 11 lutego.

Z uwagi na rezygnację Niemczyckiego rada nadzorcza delegowała Rapaczyńską na trzy miesiące do zarządu spółki - od 12 lutego. Wanda Rapaczyńska zasiadała już w zarządzie Agory. W latach 1998-2007 pełniła też funkcję prezesa.

W oficjalnym komunikacie spółki czytamy: "Rada Nadzorcza w uchwale złożyła podziękowania ustępującemu prezesowi zarządu za jego pracę dla Spółki, stwierdzając między innymi 'Piotr Niemczycki stworzył wydawnictwo 'Gazety Wyborczej', które dzięki niemu odniosło spektakularny sukces; był też współzałożycielem spółki Agora i autorem wielu jej najbardziej udanych przedsięwzięć."

Piotr Niemczycki to jeden z założycieli "Gazety Wyborczej" i całej Agory. Ukończył filozofię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W latach 80. współtworzył sieć druku i kolportażu największego pisma podziemnej "Solidarności" - "Tygodnika Mazowsze".
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej