Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji to teraz dla mediów ojca Rydzyka wróg numer jeden. "PrzeTRWAMy pogańskich Dworaków" (chodzi o szefa KRRiT Jana Dworaka) - takie transparenty trzymali obrońcy Trwam na manifestacjach w całej Polsce, ostatnio w Słupsku, Zamościu i Przemyślu.

Wczoraj "Nasz Dziennik" zamieścił grafik kolejnych ośmiu marszów: w sobotę w Gdyni i Grudziądzu, później m.in. we Wrocławiu. Na największą jak dotąd manifestację w Warszawie w kwietniu przyszło ponad 20 tys. ludzi. Zorganizowane grupy przyjechały autokarami z całej Polski.

W piątek w sądzie też na pewno będzie tłoczno - do przyjścia na rozprawę zachęcają media Rydzyka i inne prawicowe portale. Społeczny Komitet Obrony Wolnych Mediów wzywa w internecie do "pilnej i wielkiej mobilizacji sił".

Na awanturze wokół Trwam kapitał zbija PiS. 5 czerwca jego europosłowie organizują manifestację w Brukseli. Nad sposobami pomocy dla Trwam będzie dziś debatował niedawno powstały Parlamentarny Zespół ds. przeciwdziałania Ateizacji Polski (26 posłów PiS).
Pozostało 83% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej