Nowym trenerem męskiej reprezentacji będzie Dariusz Szczubiał. Zarząd Polskiego Związku Koszykówki przyjął wczoraj rezygnację Piotra Langosza i zaproponował pracę 43-letniemu szkoleniowcowi Enpolu-Pogoń Ruda Śląska.

Dariusz Szczubiał został na razie kandydatem na trenera reprezentacji. 5 maja, po przedstawieniu koncepcji pracy, nastąpi ostateczna akceptacja - poinformował po godz. 16 prezes Kajetan Hądzelek.

Langosz zrezygnował po nieudanych lutowych meczach eliminacji ME. Polacy przegrali w Pruszkowie z Czechami i w Kalamacie z Grecją. Szanse na awans do finałów są bardzo małe.

- Celem trenera będzie przygotowanie reprezentacji do dalszych gier w eliminacjach ME 2001. Wciąż jeszcze widzimy szanse na awans. Jeśli to się nie powiedzie, liczymy chociaż na miejsca 3.-4., które pozwolą na start w następnych eliminacjach bez dodatkowych kwalifikacji - mówił Hądzelek. Prezes nie chciał jednak powiedzieć, kiedy Szczubiał będzie po raz pierwszy rozliczany z wyników. - Liczymy na dłuższy okres pracy, bo dopiero wtedy można mówić o systematyczności - mówił wiceprezes ds. szkoleniowych Ludwik Miętta-Mikołajewicz.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej