"Jak wyczyścić laptop", "Jak oszukiwać na eBayu", "Jak zawiązać krawat" czy "Taniec na rurze dla początkujących" - takie kilkuminutowe filmiki instruktażowe można znaleźć w serwisie VideoJug.com. Spółka, której biura mieszczą się w USA, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii powstała we wrześniu 2006 r. Obecnie produkuje tysiące filmów miesięcznie i przedstawia swoje zasoby jako "encyklopedię życia".

Dzięki umowie z wydawcą "Gazety Wyborczej" zagraniczne materiały przetłumaczone na język polski będą dostępne także w portalu Gazeta.pl oraz serwisach tematycznych Agory. Spółka prawdopodobnie udostępni je również innym zainteresowanym serwisom internetowym z Polski.

- Uważamy, że profesjonalnie opracowane treści o charakterze poradnikowym to ogromny potencjał, który wciąż jest niewystarczająco wykorzystywany w polskim internecie - mówi Tomasz Józefacki, szef internetowego pionu Agory. Według niego spółka wybrała VideoJug z uwagi na bogatą bibliotekę i wysoką jakość materiałów filmowych. Szefowa VideoJug Nancy Cruickshank dodaje, że materiały serwisu są produkowane w wysokiej rozdzielczości.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej