Warunki umowy i wartości transakcji pozostały niejawne. Stolica ostatecznie zmieni właściciela prawdopodobnie w kwietniu - zapowiada UPS. - To dla UPS idealny zakup - uważa prezes UPS na Europę Wolfgang Flick.

- Ta sprzedaż leży w najlepiej pojętym interesie naszych klientów. Umożliwi naszej firmie połączenie się z pionierem w dystrybucji paczek i jedną z czołowych światowych marek w branży transportowej - mówi dyrektor naczelny Messenger Service Stolica Jan Tkaczow.

W ub.r. wartość sprzedaży Stolicy sięgnęła 200 mln zł. Firma oferuje pełny zakres krajowych usług kurierskich, działa już 12 lat. UPS jest obecny na polskim rynku od 1992 r. Usługi UPS są oferowane w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie.

Polską firmę kurierską sprzedały amerykańskie fundusze wysokiego ryzyka Enterprise Investors. Z kolei jeden z funduszy należących do Enterprise Investors kupił pakiet 80 proc. udziałów polskiej firmy DGS, specjalizującej się w produkowaniu zamknięć do różnego rodzaju opakowań szklanych.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej