Do uroczystego podpisania umowy między Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a spółką Echo Investment doszło w czwartek w Warszawie w gmachu ministerstwa.

Muzeum Narodowe w hotelu Cracovia

Resort kupił budynek dawnego hotelu Cracovia na potrzeby Muzeum Narodowego w Krakowie. W częściowo wpisanej do rejestru zabytków "Cracovii" MNK chciałoby w przyszłości otworzyć galerię designu i architektury. Pomiędzy budynkiem dawnego hotelu i Gmachem Głównym MNK powstanie nowa przestrzeń publiczna.

- Muzeum Narodowe w Krakowie zakupuje budynek, który znają wszyscy mieszkańcy Krakowa - budynek dawnego hotelu Cracovia wraz z działką. Budynek jest usytuowany naprzeciwko głównego gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie - zwrócił uwagę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Oprócz wicepremiera w uroczystości podpisania umowy kupna uczestniczyli także dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie dr hab. Andrzej Betlej oraz przedstawiciel spółki Echo Investment - dyrektor zarządzający Mikołaj Martynuska. Zakup gmachu przy al. Focha w Krakowie kosztował ministerstwo 29 mln zł + VAT.
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej